ALCHEMIA TEATRALNA zaprasza do udziału w  warsztatach  dramaturgicznych / on-line/, które poprowadzi Andrzej Błażewicz.

Tematem zajęć będzie:
— tworzenie tekstów dramatycznych w oparciu o linearne struktury trzyaktowe,
— nauka umiejętności wykorzystania technik pisania scenariuszy filmowych w pracy przy tworzeniu sztuki teatralnej,
— tworzenie spójnych postaci, rozwojowych opowieści, spójnych klasycznych narracji.
Czyli jak ujarzmić wyobraźnię i sprawić, by pomogła nam stworzyć dzieła, które nie są hermetyczne, tylko dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Zajęcia zrealizowane zostaną w formule on-line (4 spotkania 1 raz w tygodniu). Na pierwsze spotkanie zapraszamy 16 kwietnia o godz. 18.00 (link do warsztatów zostanie wysłany osobom zainteresowanym).

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA — zapisy do dnia 14 kwietnia 2021 na adres: h.szymanska@sok.com.pl   (zajęcia dla młodzieży i dorosłych)

Andrzej Błażewicz — reżyser teatralny i dramatopisarz, publikuje również prozę i poezję.  Urodził się w 1996 roku we Wrocławiu. Mieszkał i wychowywał się w Świdnicy. Absolwent krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii Dramatu. Jego teksty ukazywały się w „Wyspie”, piśmie „Format”, w magazynie „Cegła”, wrocławskiej „Odrze”, „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży” oraz w „Fabulariach” i „Arteriach”. Jego dramaty i spektakle były prezentowane i nagradzane na festiwalach w całej Polsce.

Laureat 30. Konkursu na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Finalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Finalista IX i X Metafor Rzeczywistości organizowanych przez Teatr Polski w Poznaniu. Laureat konkursu Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich. Nagrodzony w konkursie im. Ziemowita Skibińskiego.

Był asystentem przy Jana Klaty, Agnieszki Glińskiej oraz duetu Strzępka/Demirski. Jako reżyser debiutował w Teatrze Bagatela Żydem Artura Pałygi. Często pracował z duecie z Pawłem Sablikiem – Mała Syrenka Teatrze Nowym w Krakowie, Śluby Panieńskie w Teatrze Polskim w Poznaniu (nagroda na festiwalu M-Teatr w Koszalinie, wyróżnienie w Klasyce Żywej).

Sceniczną premierę miały jego dramaty: Polskie Rymowanki albo ceremonie (nagroda Instytutu Teatralnego za debiut) Andrzeju nie denerwuj się, Rady Pana Ojca oraz Narodziny Krokodyla.

Prowadzi również warsztaty teatralne dla młodzieży i amatorów.

TERMINY WRASZTATÓW:

16 kwietnia, godz. 18.00

23 KWIETNIA, godz.18.00

30 KWIETNIA, godz.17.30

14 maja, godz.17.30

28 maja, godz.17.30

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

plakat informujący o warsztatach dramaturgicznych z Andrzejem Błażewiczem