Alchemia teatralna kontynuuje poszukiwania artystyczne, które rozpoczęła pod szyldem Alchemia teatrala TV. Jej powstanie wiązało się z sytuacją, w której nie mogliśmy zaprosić publiczności do naszych działań na żywo.  Z takiej potrzeby powstały cztery odcinki serii w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego (Kiedy byłem mały, Stroicielu Świata, rozstrój ten Instrument do końca, bo dostanę rozstroju nerwowego!, Wiersze o miłości, Śmierć) do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkich Alchemików Małych i Dużych, którzy stali na deskach świdnickiej sceny w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wszystkie zrealizowane dotąd filmy można obejrzeć na https://alchemiateatralna.pl/o-projekcie/prezentacje/

Teraz zapraszamy na kolejną odsłonę działań alchemicznych nawiązujących do tradycji teatru telewizji. Tym razem będzie to TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie. Monologi znanych postaci literackich: Telimeny z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Matki Joanny z opowiadania J. Iwaszkiewicza i Maszy z Mojego życia. Opowieści prowincjonalnej A. Czechowa zinterpretują Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma oraz Teresa Wagilewicz.

W sierpniowe poniedziałki (3, 10 i 17 VIII) o godzinie 18.00 ukażą się trzy wyjątkowe opowieści, które będzie można zobaczyć na stronie www.alchemiateatralna.pl, www.sok.com.pl, na fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY