Alchemia teatralna kontynuuje poszukiwania artystyczne, które rozpoczęła pod szyldem Alchemia teatrala TV. Jej powstanie wiązało się z sytuacją, w której nie mogliśmy zaprosić publiczności do naszych działań na żywo.

Teraz zapraszamy na kolejną odsłonę działań alchemicznych nawiązujących do tradycji teatru telewizji. Tym razem będzie to TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie. Monologi znanych postaci literackich: Telimeny z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Matki Joanny z opowiadania J. Iwaszkiewicza i Maszy z Mojego życia. Opowieści prowincjonalnej A. Czechowa zinterpretują Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma oraz Teresa Wagilewicz.

To już ostatnia odsłona tryptyku! Tym razem Teresa Wagilewicz zaprezentuje list Maszy A. Czechowa ze zbioru „Moje życie. Opowieść prowincjonalna”. Jak ważna jest wolność i co ona dla nas znaczy? Sprawdźcie sami!

17  sierpnia o godzinie 18.00 –  można zobaczyć na stronie www.alchemiateatralna.pl, www.sok.com.pl, na fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY