Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach Alchemii teatralnej
serdecznie zaprasza na wydarzenie
„SUŁKOPODOBNI” — performatywne czytanie na żywo

 

Trzy pierwsze audycje z całej serii stworzonej przez Mariolę Mackiewicz zaprezentują Bożena Kuźma, Krystyna Kowalonek, Mia Hamdy, Marta Żywicka-Hamdy, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Mariusz Kozłowski i Krzysztof Paruch. Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk postanowiliśmy zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokaże je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpi magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami.

Projekt narodził się z chęci uaktywnienia w czasie pandemii grupy dorosłych alchemików i wykorzystania ich głosów w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski‑Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o wykonawcach prawie wszystko.

 

8 marca, godz.19.00, sala teatralna ŚOK

wstęp tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek — dostępne od 3 marca w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury i online na stronie https://bilety.sok.com.pl/

 

Wydarzenie odbędzie się przy połowie dostępnych na widowni miejsc zgodnie z aktualnymi zaleceniami, wytycznymi i ograniczeniami związanymi z pandemią.