Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach Alchemii teatralnej
serdecznie zaprasza na wydarzenie
„SUŁKOPODOBNI na żywo”

5  grudnia, godz.18.00, sala teatralna ŚOK

wstęp tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek — dostępne  w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury i online od dnia 30 listopada od godz.12.00 na stronie https://bilety.sok.com.pl/

 

 Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk postanowiliśmy zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokaże je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpi magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami.

Podczas czytania wystąpi większość osób z grupy dorosłych  biorących udział w projekcie Alchemia teatralna

Instruktor: Juliusz Chrząstowski

Projekt narodził się z chęci uaktywnienia w czasie pandemii grupy dorosłych alchemików i wykorzystania ich głosów w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski‑Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o wykonawcach prawie wszystko.

 

Wydarzenie odbędzie się przy połowie dostępnych na widowni miejsc zgodnie z aktualnymi zaleceniami, wytycznymi i ograniczeniami związanymi z pandemią.

 

zajęcia na scenie teatralnej