Zapraszamy na ostatnią audycję z cyklu „SUŁKOPODOBNI”

Tym razem zaprezentujemy dialog złożony z głosów przedstawicieli 2 pokoleń. ONA-Zosia emanuje pozytywną energią, ceni sobie życie na emeryturze, ale też skrywa pewną tajemnicę, przez którą nawet James Bond przemknie…ON- Kamil –  to pasjonat dziwnego zajęcia i sfrustrowany poszukiwacz sensu życia. Konfrontacja tych dwojga jest żywą ilustracją powiedzonka: „Nie sądź książki po okładce”!

Tekst czytają: Zosia Dziadura i Kamil Gąszowski oraz gościnnie Mariusz Kozłowski

Audycja wyemitowana zostanie 5 maja o godz.18.00, słuchać jej będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Aby uaktywnić w czasie pandemii grupę dorosłych alchemików postanowiliśmy wykorzystać ich głosy w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski-Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o nas prawie wszystko… To nowe doświadczenie dla grupy, wymagające akustycznego kreowania postaci i sytuacji. Duży udział w powstawaniu słuchowisk ma profesjonalna ekipa ŚOK w składzie: Halina Szymańska, Paweł Zając i Krzysztof Kowalewski, która wyczarowuje świat, gdzie czysty nonsens splata się z realizmem.