Serdecznie zapraszamy na najnowszy pokaz warsztatowy młodzieżowej grupy Alchemii teatralnej „Dziewczyna w ogniu” wg sztuki Andrzeja Błażewicza.

Podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez Karolinę Warzechę, Andrzeja Błażewicza i Tomasza Dajewskiego uczestnicy rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne, społeczne oraz kulturalne. Warsztaty  są nie tylko okazją do poznania tajników sztuki aktorskiej, ale także istotnym narzędziem wspomagającym rozwój osobisty. Dzięki nim młodzi ludzie uczą się współpracy, kreatywnego myślenia oraz wyrażania emocji. Tworzenie wspólnego spektaklu buduje poczucie odpowiedzialności i wzmacnia pewność siebie, co jest niezwykle ważne w codziennym życiu.

Sztuka opowiada o trudnych emocjach towarzyszących dorastaniu, jak bunt i gniew, które nie są traktowane przez świat poważnie. Ogień, który może niszczyć od wewnątrz, może też inspirować do twórczego działania. Gniew sygnalizuje sprzeciw i potrzebę zmian, mogąc być zarówno siłą pozytywną, jak i negatywną.

Bohaterka sztuki, Martyna, kończy 14 lat. Jest z pozoru zwyczajną nastolatką, ma jednak jedną niezwykłą cechę — płonie. Jest dziewczyną w ogniu. Na jej przyjęciu urodzinowym zamiast standardowych gości pojawia się wiele niecodziennych postaci: Wróżka, Filantrop, Awangarda Protestu czy Straż Pożarna. Nikogo z nich nie interesują potrzeby i uczucia dziewczyny, każdy ma na nią własny pomysł. Dziewczyna płonie w walce o własną podmiotowość i samostanowienie. Uczy się również rozumieć i kontrolować swój ogień.

Postaci, które przychodzą do Martyny to sposoby-wytrychy na poradzenie sobie z zadaniem budowania siebie. Są gotowymi, narzuconymi pomysłami dorosłych na to, jacy mają być młodzi.

Czy finał  pokazu ukaże  szansę, jaką daje bunt, „odczuwanie ognia” (czyli niepokoju) czy autorefleksja?  Czy młodzi ludzie mogą budować siebie i świat na własnych warunkach, słuchając siebie?  Na te pytania szukamy odpowiedzi.

czwartek 20.06.2024, godz.19.00

sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43, Świdnica

obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony blety.sok.com.pl  lub w kasie ŚOK.

reżyseria:
Karolina Warzecha

udział biorą:
Mia Abbas, Amelia Andrzejewska, Natalia Badora, Wojciech Bętkowski, Zuzanna Czubala, Hania Dębek, Dorota Droń, Natalia Droń, Emilia Dymitruk, Maja Gorska, Oliwia Greś-Maruszewska, Bartek Grabowiec, Zuzanna Guzik, Emilia Iwanów, Magdalena Jabczyk, Eliza Kalbarczyk, Julia Krzesaj, Hanna Mielnik, Karolina Okrzesik, Natasza Pełka, Hania Piasecka, Natalia Przylasko, Lena Rogozińska, Ewa Staręga, Magda Szymańska, Aleksandra Thrun, Natalia Urbaniak, Emilia Waliczko, Aleks Zalewski, Adela Zaręba, Nina Ząbkiewicz, Liwia Żak, Tosia Żurman

 

UWAGA:
W spektaklu „DZIEWCZYNA W OGNIU” zostanie użyte światło stroboskopowe.

Zadanie finansowane jest ze środków przekazanych przez Gminę Miasto Świdnica w ramach zadania „Aktywność-Twórczość-Profilaktyka”plakat do pokazu