Alchemia teatralna serdecznie zaprasza na nowy pokaz „na pewno (nie)INSTRUKCJA obsługi betonu” przygotowany na podstawie sztuki Karoliny Warzechy. Dramat ten został nagrodzony w organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury Ogólnopolskim Konkursie Sztuka Teatralna w 2020 roku. Pokaz przygotowuje grupa młodzieżowa Alchemii z instruktorem Andrzejem Błażewiczem

…W dalekiej, daaalekiej przyszłości. Za sklejkowymi ścianami, za metalowymi stelażami, za żelbetonowymi górami będzie betonowa Ziemia. Betonowy świat z betonowymi ludźmi o betonowych umysłach. Betonowe mieszkalne bloki betonu będą się trzymały dzięki metalowym rusztowaniom. W blokach mieszkać będą betonowi ludzie o betonowych umysłach każdy będzie miał cegłopsa albo cegłokota, czasami kostkobrukowopapużkę. Betonowo nieśmiertelne rodziny mieszkające w blokach z betonu będą miały walec lub koparkę Mecalac 12MTX, żeby móc jeździć do pracy lub na zakupy do Betonki. Ważnym punktem, który powinien odwiedzić każdy mieszkaniec betonowej Ziemi to Muzeum Betonu i Konstrukcji Betonowych znajdujące się w stolicy — Betonowozowie. W Muzeum Betonu i Konstrukcji Betonowych najważniejszym eksponatem będzie Ostatni Żywy Człowiek ze skóry i kości zamknięty w niespotykanym już urządzeniu — Wielkim Szklanym Słoiku..

— fragment sztuki

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 12 czerwca na godz. 18.00 do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43), wstęp wolny.

 

plakat informacyjny