Alchemia teatralna serdecznie zaprasza na  pokaz „na pewno (nie)INSTRUKCJA obsługi betonu” przygotowany na podstawie sztuki Karoliny Warzechy. Dramat ten został nagrodzony w organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury Ogólnopolskim Konkursie Sztuka Teatralna w 2020 roku. Pokaz przygotowuje grupa młodzieżowa Alchemii z instruktorem Andrzejem Błażewiczem.

…W dalekiej, daaalekiej przyszłości. Za sklejkowymi ścianami, za metalowymi stelażami, za żelbetonowymi górami będzie betonowa Ziemia. Betonowy świat z betonowymi ludźmi o betonowych umysłach. Betonowe mieszkalne bloki betonu będą się trzymały dzięki metalowym rusztowaniom. W blokach mieszkać będą betonowi ludzie o betonowych umysłach każdy będzie miał cegłopsa albo cegłokota, czasami kostkobrukowopapużkę. Betonowo nieśmiertelne rodziny mieszkające w blokach z betonu będą miały walec lub koparkę Mecalac 12MTX, żeby móc jeździć do pracy lub na zakupy do Betonki. Ważnym punktem, który powinien odwiedzić każdy mieszkaniec betonowej Ziemi to Muzeum Betonu i Konstrukcji Betonowych znajdujące się w stolicy — Betonowozowie. W Muzeum Betonu i Konstrukcji Betonowych najważniejszym eksponatem będzie Ostatni Żywy Człowiek ze skóry i kości zamknięty w niespotykanym już urządzeniu — Wielkim Szklanym Słoiku.

— fragment sztuki

wystąpią:
Adam Cisek, Aleksandra Podanowska, Dorota Droń, Hanna Piasecka. Antoni Ciupiński, Julia Krzesaj, Julia Żydek, Kaja Spiechlanin, Karolina Okrzesik, Marcjanna Stencel, Miłosz Stolpiński,Natalia Chojnacka, Patrycja Ćwiertnia, Liwia Żak, Sandra Matyszczyk, Zuza Kleina

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 12 września na godz. 19.00 do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43), wstęp wolny.