W poniedziałek  22 kwietnia  zapraszamy do sali teatralnej ŚOK  na spotkanie z gościem Alchemii teatralnej  z Tomaszem Karolakiem!
Rozmowę z artystą poprowadzi Marta Żywicka

Tomasz Karolak to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, wokalista i dyrektor artystyczny Teatru IMKA w Warszawie.

Tomasz Karolak w młodości często zmieniał miejsce zamieszkania, gdyż jego rodzice byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Aktor studiował resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, ponieważ na studia aktorskie dostał się za czwartym podejściem.

W 1997 roku ukończył PWST w Krakowie. Tomasz Karolak występował na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, łódzkiego Teatru Narodowego oraz gościnnie w wielu innych miejscach w kraju. Popularność na małym ekranie przyniosły mu role w serialach „Kryminalni” i „39 i pół”, obecnie natomiast rozpoznawalny jest dzięki roli Ludwika Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”.

Aktor jest jednym z najchętniej obsadzanych aktorów w polskich komediach. Zagrał miedzy innymi w filmach „Ciało”, „Tylko mnie kochaj”, „Testosteron”, „Ciacho”, „Listy do M.” i wielu innych. Od 2010 roku występuje w Teatrze IMKA w spektaklach: „Opis obyczajów III”, „Dzienniki”, „Operetka”, „Kwartet” oraz „Bielska. Boczarska. Grabowski. Karolak.” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Król dramatu” w reżyserii Łukasza Kosa oraz „Henryk Sienkiewicz. Greatest hits” w reżyserii Krzysztofa Materny. W 2014 roku został odznaczony przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską, Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wejściówki na spotkanie w cenie 5 zł można zakupić w kasach ŚOK oraz online https://bilety.sok.com.pl/index.php/repertoire.html?id=867