Alchemia teatralna serdecznie zaprasza na pokaz „E(ro)tycznie” przygotowany na podstawie sztuki Zuzanny Kleiny.
Dramat ten został nagrodzony w organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury Ogólnopolskim Konkursie Sztuka Teatralna w 2022 roku.
Pokaz przygotowuje grupa młodzieżowa Alchemii z instruktorem Andrzejem Błażewiczem

 

Współczesne ciało, szczególnie ciało młodej kobiety podlega nieustannej presji. W świecie, który ciągle stawia żądania wobec pruderii, a jednocześnie doprasza się  eksponowania siebie jako obiektu pożądania trudno zawalczyć o swoją podmiotowość i wejście w intymność na własnych zasadach. Sprzeczne społeczne oczekiwania rozpięte między fantazją o świętej, nietykalnej i drugą o wyuzdanej, zawsze gotowej do zaspokojenia cudzych popędów doprowadzają do napędzającej się spirali nacisków i oczekiwań wobec tego jak mają zachowywać się młode kobiety, do jakiego schematu i wzorca mają się dopasować w zależności od sytuacji i kontekstu.

 Wypowiedziane wobec nas słowa, skierowane spojrzenia zbiera się na całe życie i choć są niewidzialne pozostają, zapisują się w ciele jak rany. Może wreszcie nadszedł czas żeby wszyscy realni i metaforyczni „wujkowie” zastanowili się 10 razy zanim rzucą „niewinny żart”. 

 Mamy nadzieję, że spektakl dobitnie uświadomi widowni skalę zjawiska i da siłę by stawiać granice tam gdzie ich potrzebujemy.

pokaz dla widzów od lat 12