odcinek 41
„DRAMAFEST” – BYŁO BAARDZO WEESOŁO  /2017 r./
Przy pomocy technik dramy i improwizacji scenicznych Młodzi wraz z Dorosłymi Alchemikami stworzyli różne światy i fragmenty z życia bardziej lub mniej wzięte.
Nie zabrakło pojedynku na sceny, miny i riposty, a sędziami tej rywalizacji byli Ci, którzy przyjmą w danym momencie rolę Widza.

odcinek 42
Dziś będzie o SZALEŃSTWIE  „SZALEŃSTWO W TEATRZE” – lekcja prof. Mirek Kocur

odcinek 43
Spotkanie z Przemysławem Bluszczem – „krajowym specjalistą od ról czarnych charakterów”. /10.06.2018/

odcinek 44
DZIŚ NOWOŚĆ – z przyjemnością udostępniamy nowiutki pandemiczny wykład PANTOMIMA.KRÓTKA HISTORIA profesora Mirek Kocur 

odcinek 45
/ WSPOMNIENIE Z ROKU 2015/
Połączone siły (grupa teatralna dorosłych i młodzież) przygotowały performatywne czytanie dramatu Marioli Mackiewicz ‚Sami obcy” w reż. Juliusz Chrząstowskii.
Po raz pierwszy zaprosiliśmy widzów na Dworzec PKP, a po raz drugi z „Samymi obcymi” pojawiliśmy się w Kościół Pokoju w Świdnicy. Dla występujących, było to niezapomniane przeżycie:)

odcinek 46
Z dedykacją dla MATURZYSTÓW – fragment pokazu „EGZAMIN Z DOJRZAŁOŚCI”, może na egzaminie z historii ktoś dostanie pytanie „Na czym polegał upadek Rusi Czerwonej”?

odcinek 47
performance „Przestrzeń głosu”. W „Przestrzeni głosu” czysto wokalna ekspresja łączy się z tym, co teatralne. Głos może nas dotykać, uwodzić, drażnić – jest mową, szeptem, śpiewem, krzykiem. Wyrażamy się w nim i wyraża on nas. Odbijają się w nim nasze emocje, humory, nasza osobowość. Potrafi budować całe światy.

odcinek 48
Gość Alchemii teatralnej – Gabriela Muskała – wspaniała aktorka i przesympatyczna osoba 

odcinek 49
„SEKRETNE ŻYCIE TYGRYSÓW ŁAZIENKOWYCH”
„Gdyby tygrysy jadły irysy, to by na świecie nie było źle… „- tak brzmiał tekst popularnej dziecięcej piosenki sprzed kilku dekad służący odczarowaniu egzotycznych i groźnych zwierząt. Alchemicy teatralni z grupy dorosłych także postanowili z pełna determinacja oswoić te drapieżne ssaki z rodziny kotowatych…./10.12.2016/

odcinek 50
Spotkanie z Gościem Alchemii – Mikołajem Roznerskim.
Miejska Biblioteka Publiczna pękała w szwach, ponieważ mnóstwo osób przyszło, aby spotkać gwiazdę z M jak Miłość.
Spotkanie poprowadziła Mariola Mackiewicz, która jak zawsze była świetnie przygotowana, a Mikołaj Roznerski m.in. opowiadał o swojej krętej drodze do szkoły i śmiał się, że „ile wzrostu, tyle pomysłów”  /marzec 2019/