odcinek 21

zapraszamy do obejrzenia fragmentów kolejnego wykładu prof. Mirek Kocur. Było „Ciało w teatrze”, „Kobieta w teatrze” czas na „Mężczyznę w teatrze”
/3.12.2016/

odcinek 22

Dziś zapraszamy do obejrzenia fragmentów spotkania z Gościem Alchemii – Joanna Brodzik  /14.11.2014/

odcinek 23

UWAGA! Kończymy siedzenie przy komputerze, kończymy obiad i zaczynamy DOMOWĄ KULTURĘ FIZYCZNĄ !!!
ĆWICZCIE Z NAMI 🙂
Będziemy próbowali dobrać się do tekstu przez ciało aktora. Przez wysiłek fizyczny, zmęczenie dokopywać się do najgłębszych sensów. Nie analizować ale działać.
Tak zapowiadaliśmy pokaz „KULTURA FIZYCZNA” / 2017/

odcinek 24

DZIŚ ZUPEŁNIE COŚ INNEGO – SŁUCHOWISKO w oparciu o dramat Amelii Pudzianowskiej „OPŁATA ZA POWIETRZE”
(II nagroda w konkursie SZTUKA TEATRALNA w 2017 r./

odcinek 25

Spektakl grupy dorosłych „Króli,królik” z 2012 r.
Portal Swidnica24.pl, tak pisał w recenzji: „Salwy śmiechu i burzliwe oklaski przeplatały się z absolutną ciszą. Aktorzy z amatorskiej Grupy Dorosłych, działającej w ramach projektu Alchemia Teatralna, po mistrzowsku dyrygowali emocjami widzów, którzy 1 grudnia do ostatniego miejsca wypełnili salę teatralną Świdnickiego Ośrodka Kultury. Czwarta, i najbardziej wymagająca z dotychczasowych, premiera okazała się strzałem w dziesiątkę. – Wysoko zawiesiłem poprzeczkę, na co narzekali, ale “wzięli” ją po mistrzowsku – chwalił aktorów reżyser spektaklu, Juliusz Chrząstowski. I miał rację….

odcinek 26

Zapraszamy na pierwszy LIVE w historii Alchemii Teatralnej. Ze względu na pandemię przez najbliższy czas nie będziemy mogli spotkać się w teatrze. Chcemy jednak mieć z wami kontakt i opowiadać o naszych inicjatywach. Podczas transmisji na żywo Andrzej Błażewicz opowie o przerwanej pracy nad spektaklem z grupą młodzieżową, zbliżającym się konkursie na sztukę teatralną, swoich wspomnieniach związanych z projektem oraz odpowie na zadawane przez państwa pytania, kto wie może podejmie jakiś czelendż?

Opublikowany przez Alchemia Teatralna Sobota, 4 kwietnia 2020

odcinek 27

Na lajfie wywołany został teledysk do czytania performatywnego „Zuzia Gwiezdny Paproch „, który powstał w oparciu o tekst Mateusz Witkowski. Reżyser Juliusz Chrząstowski wymyślił, że podczas pokazu widownia będzie leżeć na scenie. Z zaprzyjaźnionych szkół pożyczyliśmy materace, na żywo grał Sławomir Slime Slajmowski i……słuchaliśmy opowieści o Zuzi. /2013/

odcinek 28
Fragmenty wykładu prof. Mirek Kocur „Laboratoria teatralne w XX wieku” /2017/

odcinek 29

A gdyby tak ZAGIĄĆ CZAS i tunelem czasoprzestrzennym móc podróżować w czasie? Gotowi? Mamy 26 listopada 2016 roku, znajdujemy się na scenie teatralnej ŚOK i …..

odcinek 30

„O warsztatach kadrów kilka” 🙂 – krótkie fragmenty z przygotowań do pokazu „YOKO ŚWIĘTUJE ROCZNICĘ”