W czwartek 14 marca zapraszamy do sali teatralnej ŚOK zapraszamy na spotkanie z gościem Alchemii teatralnej, wybitnym aktorem młodego pokolenia, Maciejem Musiałowskim! Rozmowę z artystą poprowadzi Mariola Mackiewicz i Jacek Rękas.

Wejściówki na spotkanie w cenie 5 zł można zakupić online  /https://bilety.sok.com.pl/index.php/repertoire.html?id=855/ oraz w kasach ŚOK.

Maciej Musiałowski ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2015 zdobył Grand Prix w konkursie 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, jak również nagrodę dziennikarzy. Za rolę Huwa Prossera w spektaklu „Diabeł, który…” został wyróżniony Złotą Maską, nagrodą łódzkich dziennikarzy za debiut aktorski, a także był nagradzany na festiwalach szkół teatralnych w Rabacie, Brnie i Łodzi. Otrzymał również stypendium studenckie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia.

Na szklanym ekranie zadebiutował występem w serialu TVN „Druga szansa” (2016–2018), a za rolę Ksawerego Kryńskiego był nominowany do Telekamery 2017 w kategorii „Nadzieja telewizji”. W 2020 zagrał w serialu „Kod genetyczny”.

Uznanie krytyków zdobył rolą Tomasza Giemzy w filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” (2020), za którą otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera oraz nominację do Orła za najlepszą główną rolę męską. Za rolę w filmie „Chrzciny” (2022) był nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W 2024 z utworem „Daj mi jakiś znak” zajął dziewiąte miejsce w wewnętrznych eliminacjach wyłaniających reprezentanta Polski w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji.